13.09.2017 23:01
Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay ve kaptanlarımızdan Ali Turan, O.Marsilya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi

Stade Velodrome’de düzenlenen basın toplantısında O.Marsilya takımının son haftalarda aldığı sonuçlarla form durumunun düşük olduğunun göründüğünü ifade eden Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, “Buna rağmen rakibimiz yüksek güce sahip bir takım. Daha çok ofansif, hızlı ve atak oynayan yaratıcı oyunculara sahipler. O.Marsilya’nın Payet, Thauvin ve Germain gibi güçlü oyuncuları var. Bu oyuncularla etki yaratabiliyor. Dolayısıyla bizim için çok zorlu bir akşam olacak. Ama biz coşkulu oyunumuzu sahaya yansıtabilirsek yarın akşam istediklerimizin çoğunu almış olabiliriz. Coşkulu bir oyun ve istekli taktik disiplin içerisinde oynadığımız takdirde bir sonuca ulaşabiliriz. Ölü toplar ve bireysel hatalarla ilgili kaygılarımız olsa da bunları minimal seviyeye düşürdüğümüzde müsabakada puan almamız çok mümkün olacak” diye konuştu. 

 

Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, bir basın mensubunun “UEFA Avrupa Ligi’nde bir üst tura çıkma şansımız ne kadar?” sorusuna şöyle cevap verdi:

 

“Şansımızın çok fazla olduğunu söyleyemem. Çünkü ben hiç bir zaman popülist bir teknik adam olmadım. Ama oyuncularımızla gerçekçi konuşmalar yapıp, onları gerçek hareketlere ve gerçek değerlere ulaştırma yolunda bir duruş gösterirsek bence işimizin daha kolay olacağını düşünüyorum. Bu nedenle de arkadaşlarımızla konuşuyoruz. İşimizin çok zor olduğunu biliyoruz. Ama imkansız değil. Futbol o nedenle bu kadar güzel ve bu kadar çok çarpıcı ve izlenebilir bir oyun. Barcelona ile de oynasak o takım favori gözükebilir ama Barcelona maçın galibi değildir. 90’ıncı dakika bitmeden Barcelona galip ya da Konyaspor galip denilemez. Ancak maç bitiminde galip belli olur. O nedenle biz şu anda yüzde ellilik eşitlikle Marsilya ile yarın akşam bir maç oynayacağız. Oradaki oranın takdirini kaliteli oyunumuzla birlikte Allah’ın takdiri belirleyecektir…”

Fransız bir gazetecinin “Konyaspor Avrupa’da iddialı görünüyor. Ancak kendi liginde 4 maçta 1 galibiyetiniz var bunu nasıl açıklarsınız?”sorusuna karşılıkTeknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, “Yaptığımız iş, yüzde 70’i gayret, yüzde 30’u kısmet üzerine kurulu bir oyun. Mesela bir oyuncumuz bu müsabakalarda tam 15 kez yüzde yüz gol pozisyonuna girmiş. Bunların hiçbirisini gole çevirememiş. Oyun kalitesi olarak ve fiziksel olarak veriler geliyor. Bizim bir oyun standardımız var. Bizi gelecekle ilgili mutlu kılan bu değerlerin sağlıklı olması” diye cevap verdi.  

Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, “Marsilya’nın formu şu anda çok düşük. Şu dönemde mutlumusunuz Marsilya ile oynadığınız için?” sorusunu “Aslında tersini düşünüyoruz. Yaralı arslanın tavrı daha saldırgan olur. Zor bir durum. Kavga etmek için zor bir zaman. Ama yine de  biz hazırlıklarımızı yaparak geldiler. Çok büyük coşkuyla başlayacaklarını biliyoruz. Kendi seyircilerinden özür dileyecekler. Bu da onları daha fazla sorumluluk almaya itecek. Bu da bizim işimizi zorlaştıracak. Bence yarın en zor oynadığımız Marsilya maçı olacak” diye cevapladı.

 

Basın toplantısında konuşan takım kaptanımız Ali Turan ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

“Konyaspor tarihinde ilk defa geçen sene Avrupa Ligi’ne katıldı. Bayağı bir tecrübesizdik. Bu sene ikinci senemiz. İnşallah geçen sene yaşadığımız talihsizliği bu sene yaşamayız. Orada edindiğimiz tecrübeleri bu sene burada UEFA Avrupa Ligi guruplarında güzel bir şekilde değerlendiririz. İnşallah guruptan çıkmaya çalışacağız. Yarın oynayacağımız Marsilya maçı bizim için ilk maç olması nedeniyle gerçekten önemli. Baktığımızda Marsilya son 3 maçında iki mağlubiyet bir beraberlik almış. Onlar da burada kazanmak için sahaya çıkacaklar. Bizim için önemli olan kendi takım ve oyunumuz. İnşallah takım olarak iyi konsantre olup yarın oynayacağımız Marsilya maçında güzel bir sonuç alıp Türkiye’ye dönmek istiyoruz. Puanla başlamak her zaman iyidir. İyi bir takımız. Buna inanıyoruz. İnşallah bunu hep beraber başaracağız.”

Sıra Takım O G B M Av P