09.09.2017 22:58
”Kazanma coşkusunu yakalayamadığımız maçı kaybettik”

2-0 kaybettiğimiz A.Alanyaspor maçının ardından değerlendirmede bulunan Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, kazanma coşkusunu yakalayamadıkları ve kırılma anlarını iyi geçemedikleri maçı kaybettiklerini söyledi.

 

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, “Geçtiğimiz haftalarda kazanma adına takım olarak ortaya bir coşku ve mücadele koyuyor ve bunun karşılığında yeniyor ya da yeniliyorduk. Ama A.Alanyaspor maçında takım olarak bu görüntümüzden eser yoktu. Belki de milli maçlar nedeniyle lige verilen arayı iyi değerlendiremedik. Milli takımlardan geç dönen oyuncularımız, henüz hazır olmayan oyuncularımız vardı. Bunlar tabiki de mazeret değil. Bugün kırılma anlarını da iyi kullanamadık. Sonucunda rakibimiz haklı bir galibiyet aldı. Onları kutluyorum. Biz iyi bir takımız. Zamana ihtiyacımız var. En kısa sürede Atiker Konyaspor olarak sahada yeniden savaşan, mücadele eden, maçı kazanma adına elinden gelen her şeyi yapan bir takım olarak geri döneceğiz. Bu tür sonuçlar futbolun içerisinde var. Önemli olan bu sonuçların üstesinden gelmek. Bunu başaracak oyuncu kadrosuna ve kalitesine de sahibiz” dedi.

 

 

Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, ikinci yarının başında oyuna aldığı oyuncumuz Vedat Bora’yı ilerleyen bölümlerde niye çıkardığı ile ilgili bir soruya da “Oyuncumuz hafta içerisinde yapılan antrenmanlarda gösterdiği performansla oynamayı hak ediyordu. Bizler adil ve adaletli olmalıyız. Hak edene formayı vermeliyiz. Öyle de yaptık. Maçın gidişatını değiştirebiliriz diye düşündük. Ama istediklerimiz olmadı. Sonuca gitmek içinde Vedat Bora’yı çıkartıp yerine forvet oyuncusu aldık. Bu tür durumlar oyuncuların psikolojik durumlarını etkileyebilir. Ama soyunma odasında kendisiyle konuştum ve durumu izah ettim. O da beni anlayışla karşıladı. Herhangi bir sorun yok” cevabını verdi.

Sıra Takım O G B M Av P