17.04.2018 12:38
“Hedefimiz taraftarımızın desteğiyle sahadan üç puanla ayrılmak”

Atiker Konyaspor Başkan Yardımcımız ve Basın Sözcümüz Ahmet Baydar kritik Kasımpaşa SK maçı öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

“Geçtiğimiz hafta içinde Antalyaspor cephesinden ortamı germek için yapılan ve fair play ruhuna yakışmayan açıklamalar üzücüydü. Artık bu maçı geride bıraktık. Futbolcularımız çıktılar rakip sahada Antalyaspor’a pozisyon vermeden ve 90 dakika boyunca üstünlüğünü kabul ettirerek üst düzey bir mücadele ortaya koydular. Bir ara yüzde 70’lerin üzerine çıkan topla oynama oranıyla evsahibi takıma nefes aldırmadılar. Bu vesileyle başta teknik heyetimiz olmak üzere, bütün olumsuz gelişmelere rağmen sahada her şeyini ortaya koyan futbolcularımızı mücadelelerinden dolayı tebrik ediyoruz. 

 

TARAFTAR DESTEĞİ FUTBOLCULARIMIZIN PERFORMANSINI DOĞRUDAN ETKİLİYOR

 

Futbolda kazanmayı ve kaybetmemeyi alışkanlık haline getirmek önemlidir. Takımız 4 haftadır kaybetmediği gibi, kalemizde de gol görmeyerek önemli bir iş başarmıştır. Aynı başarıyı ve performansı kalan müsabakalarımızda da ortaya koyacaklarından şüphemiz yok. Ancak futbolcularımızın performansını doğrudan etkileyen taraftar desteğini bu karşılaşmada da görmeyi arzu ediyoruz. Tribün desteğini arkamıza aldığımız zaman neler yapabildiğimizi en iyi taraftarımız biliyor. İmkânsız diye görünen birçok maçı bu şekilde hep birlikte kenetlenerek kazandık. Şimdi yine omuz omuza verip bu sezon oynayacağımız en kritik maçlardan biri olan Kasımpaşa SK müsabakasından üç puanla ayrılmak istiyoruz. 

 

YENİDEN KENETLENİP TAKIMIMIZIN GÜCÜNE GÜÇ KATALIM

 

Gün her şeyi bir tarafa bırakıp şehrimize, kulübümüze, futbolcularımıza, teknik heyetimize top yekün destek olma günüdür. Hemen hemen her maça gelen 20 bin civarındaki taraftarlarımıza buradan seslenmek istiyorum. Kalbi Konyaspor sevdasıyla atan ve her maçı tribünde izleyen taraftarlarımız Kasımpaşa maçı öncesinde çeşitli gerekçelerle bir süreden beri stadyumdan uzak kalan bir kişiyi bu maça getirmeli ve geçmişte olduğu gibi daha büyük kitlelerle yeniden kenetlenmeliyiz. 

 

İNANCIMIZI HİÇ KAYBETMEDİK

 

Sezon sonunda Süper Lig’e devam edeceğimize olan inancımızı hiç kaybetmedik. Hep birlikte el ele verip, tribünlerde yerimizi alacağız ve takımımızın gücüne güç katarak bu müsabakadan taraftarımızın desteğiyle üç puan alarak ayrılacağız.”

Sıra Takım O G B M Av P