30.10.2017 11:46
Basketbolda Konyaspor’umuza dev katılım

 

Selçuk Üniversitesi Basketbol Altyapı Kulübü’nün 11 takımı ve deneyimli antrenör kadrosu yönetim kurulu üyemiz Doç. Dr. Hakan Salim Çağlayan’ın girişimleri sonucu Konyaspor adı altında birleşti.

 

2 kız 9 erkek takımından toplamda 100 lisanslı basketbolcu artık Konyaspor’umuz için parkeye çıkacak. Basketbol okullarımızdaki 170 sporcumuzla birlikte bu sayı 270’e ulaştı. An itibariyle Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi ve Meram Ticaret Lisesi Spor salonlarında çalışmalarına devam eden takımlarımız için Bosna Hersek Mahallesi’nde de üçüncü bir salon için girişimlere başlanıldı.

 

Geleceğin Konyaspor’unu kendi alt yapımızdan yetişen oyunculardan kurmak ve liglerde oynayacak Konyalı oyuncuları yetiştirmek için harekete geçen kulübümüz aynı zamanda herkesin spor yapabilmesi adına yoğun çaba sarf ediyor.

 

Aziz Bekir hocamızın gözetiminde gerçekleşen çalışmalarda yetenekli sporcular bireysel olarak özel antrenmanlarla geliştiriliyor. Ayrıca her yaş grubu kendi kategorisinde çalışma fırsatı buluyor.

 

Selçuk Üniversitesi basketbol altyapı kulübünde faaliyet gösteren lisanslı basketbolcuların katılımıyla güçlenen Konyaspor’umuzda bundan böyle 10 antrenör görev yapacak. Oyuncularımız antrenörlerimizin nezaretinde alt yapı liglerinde mücadele etmeye devam edecek.

Sıra Takım O G B M Av P