10.08.2018 17:11
B.B. Erzurumspor maçını kazanarak sezona moralli başlamak istiyoruz

 

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Kayacık Tesislerimizde düzenlediği basın toplantısında değerlendirmelerde bulunurken, tek düşüncelerinin B.B. Erzurumspor maçını kazanarak sezona galibiyetle ve moralle başlamak olduğunu söyledi.

 

“Mükemmel bir kamp dönemi geçirdik. hem Bolu hem de yurt dışında yaptığımız kamplarda çalışma açısından, imkanlar açısından ve oynadığımız maçlar açısından her şey mükemmeldi” diyen Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Tek sıkıntımız bu hazırlıklarımızı yaparken transferlerimizin aramıza geç katılmasıydı. Onun dışında hiçbir sıkıntımız olmadı. Her şeyden memnunuz. Oynadığımız maçlarda skorun hiçbir önemi yoktu. Önemli olan B.B. Erzurumspor ile sezonun ilk haftasında oynayacağımız maça hazır olmaktı. Tek düşüncemiz; B.B. Erzurumspor maçını en iyi şekilde oynayıp, iyi bir şekilde de bitirmek istiyoruz. Tabiki bizim buradaki en büyük destekçimiz taraftarımız olacak. Kendilerine çok ihtiyacımız var. Hele hele ilk maçımızda daha çok ihtiyacımız var. Onların desteğiyle çok iyi bir sezon geçireceğimize de inanıyoruz. Çünkü geçen sezona baktığımızda Atiker Konyaspor çok sıkıntılı bir dönem geçirmiş. Bizim bütün amacımız böyle sıkıntıları yaşatmamak ve yukarılara oynamak. Bunu da başarmak için ne gerekiyorsa her şeyi yapacağız” şeklinde görüş belirtti.

 

Yeni transferlerimizin takımla birlikte hazırlık döneminde yer almadığını ve bunun da bazı sıkıntılara neden olabileceğini de sözlerine ekleyen Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Tabiki gönül transfer olan arkadaşlarımızın Bolu kampından itibaren bizimle birlikte olmalarını isterdi. Ama maalesef bize geç katıldıkları için onların takıma ve ortama uyum sağlamaları biraz zaman alacak. Uğur ve Ertuğrul dışında Bolu kampında bize katılan olmadı. Yurt dışındaki kampta ise Marko Jevtovic ve Yevhen Opanasenko aramıza katıldı. Onlarda tam anlamıyla uyum sağlayamadılar. Kısa sürede mesafe katedip gerçek kimliklerine ulaşınca transfer edilen arkadaşlarımızın da takımımıza çok büyük faydası olacaklarına yürekten inanıyorum” dedi.

‘Yeni transferlerden memnun musunuz?’ sorusuna Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Bazılarını tam göremedik. Fallou Diagne ve Hurtado son anda aramıza katıldılar. Hurtado zaten 20 günden beri antrenman yapmıyor. Ve kendisine şu anda takımdan ayrı olarak belirlenen bir program eşliğinde ayrı antrenman yaptırıyoruz. Kendisini hazır hale getirmeye çalışacağız. Zaten her teknik direktör transfer yaparken elindeki oyunculardan daha iyi oyuncular almak ister. Ama biliyorsunuz bunun da maddi bir yönü var. Belli bir dengeler var ve bizde bunu korumak zorundayız. Bu yüzden hem kendimize hem de gücümüze göre transferler yapmaya çalıştık. Ama bu arkadaşlarımızın katılmaları geç oldu. Mesela biz Mehdi’yi gönderdik. Yerine mutlaka bir adam almamız gerekiyordu. Onu da inşallah en kısa sürede alacağız” cevabını verdi.

 

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, sezonun 1.haftasında oynayacağımız B.B. Erzurumspor maçı ile ilgili olarak da, “B.B. Erzurumspor ile oynayacağımız maç bir kere zor geçecek. Ligin ilk haftaları olduğu için bir tek bizim adımıza değil tüm takımlar için geçerli kimse kimseyi iyi tanımıyor. Her takım kapalı kutu. Ancak 3.veya 4.haftadan sonra takımlar birbirini tanıyabilir. Ama bizim hedefimiz kendi sahamızda ne olursa olsun hiçbir mazerete sığınmadan o maçı kazanmak olacaktır. 3 puanla başlamamız gerekiyor. Onun içinde ne gerekiyorsa saha içerisinde tüm gayretimizi göstereceğiz. Ona göre de hareket edeceğiz” şeklinde görüş belirtti.

 

‘Takımın malzemecisi Rıza Çalımbay tarafından alt yapıya gönderildi’ şeklinde çıkan haber ile ilgili de açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Ben gelmişim ve bu arkadaşımızı işten çıkartmışım.  Böyle saçma sapan bir şey olması mümkün değil. Bizim o işlerle uğraşacak vaktimiz yok ve kimsenin ekmeğiyle uğraşacak karakterde insan değiliz. O tamamen yönetimin kendi tasarrufu. Kendi çalışanı ile ilgili verdiği bir karar. Benimle alakası olmayan bir şey” diye konuştu.

 

Sıra Takım O G B M Av P