07.06.2017 19:34
Aykut Kocaman Omuzlarda Uğurlandı

28 Ekim 2014 tarihinden bu yana Konyaspor’umuzda görev yapan Aykut Kocaman hocamız ve yardımcı antrenörlerimiz Fahruddin Ömeroviç, Arda Keskin, Murat Öztürk ve Alper Aşçı veda ziyaretleri için bugün öğle saatlerinde şehrimize geldi.

Havaalanında “Hocam Konya Seni Unutmayacak” pankartıyla karşılanan teknik heyet buradan Büyükşehir Belediye Stadyumunda yer alan kulüp idari binasına geçerek kulüp Başkanımız Ahmet Şan, başkan yardımcılarımız Celalettin Çakıcı, Abdullah Şanlı ve genel müdürümüz Muhammed Ak ile bir süre sohbet etti.

Heyet daha sonra protokol ziyaretleri için kulüp binamızdan ayrılarak Konya Büyükşehir Belediyesine hareket etti. Hocamız Aykut Kocaman ve beraberindeki teknik heyet burada basın ve taraftar ile gerçekleşecek buluşmanın öncesinde büyükşehir belediye başkanımız Tahir Akyürek ile makamında bir araya geldi ve üç yıllık sürecin akılda kalan anıları üzerine bir sohbet gerçekleştirildi.

Belediyede gerçekleşen veda töreninin ardından hocamız Aykut Kocaman yeniden stadyuma gelerek başkanımız Ahmet Şan ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte yerel basınımızla buluştu. Toplantıda ilk sözü başkanımız Ahmet Şan aldı. Sözlerine “Yine Türkiye’de ender yaşanan olaylardan bir tanesine bugün şahitlik yapıyoruz. Yine bugün yeni bir transfer veya yeni bir görevlendirme değil bir vedalaşma için sizlerin huzurundayız” diyerek başlayan başkanımız konuşmasına şöyle devam etti. “Daha önceki gelişinde 1 yıl, şimdiki dönemde 3 yıl olmak üzere toplamda 4 yıl Sayın Aykut Kocaman hocamızla Konya’mızda bir beraberliğimiz oldu. Çok güzel günlerimiz geçti ve Ziraat Türkiye Kupası finalinden sonra kendisiyle görüştük. Ardından böyle bir vedalaşma günü tertip ettik. Tüm Konyalı hemşerilerim adına bugün de sizlerin huzurunda vedalaşacağız. Bugüne kadar Konya’mıza yaptığı hizmetlerden dolayı ve Konya’mızın tanıtımında, Konyaspor’umuzun sportif başarısında ve kurumsallaşmasında katkısı olduğu için kendisine bütün kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yeni görevinde başarılar diliyorum.

Başkanımızdan sonra söz alan hocamız Aykut Kocaman ise şunları söyledi: “Bu durum hiç alışık olmadığımız bir durum. Genel olarak biz bir şeyi çok istediğimizde onu alabilmek için o an pek çok şeyi veririz ve alırız da ama ayrılık zamanı geldiğinde ayrılıklar maalesef o şekilde olmuyor. Belki geleneklerimiz o şekilde değildi ama son zamanlarda özellikle futbol dünyası gibi biraz daha vahşi bir dünyada maalesef böyle oluyor. Ancak bugün burada tam tersi bir tablo var. O nedenle öncelikle Konya halkına, Konyaspor Kulübüne ve şahsında Sayın Başkan’a böyle bir ortam yarattıkları için çok çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin genel anlamda zor günler geçirirken bu tip güzel insanları bir arada tutacak, bir araya getirecek güzel davranış şekillerine ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Hepinize gösterdiğiniz yakın ilgi sevgi ve saygı için teşekkür ediyorum.”

Basınla vedalaşan hocamız daha sonra kendisini bekleyen kalabalık taraftar grubunun karşısına çıktı. Atiker Konyaspor taraftarı uzun süren tezahüratların ardından Aykut Hocamızı omuzlarına alarak son vedayı gerçekleştirdiler.

Aykut Hoca ve teknik heyet daha sonra kulüp binasında Konya Cumhuriyet Başsavcımız Bestami Tezcan ve Emniyet Müdürümüz Şükrü Yaman ile bir araya gelerek uzun süren sohbetin ardından vedalaştı.

Sıra Takım O G B M Av P